#keyiflialışveriş BİZİ İNSTAGRAMDA TAKİP EDİN! @aysegulgokmencom #sizgülümseyindiye BİZİ İNSTAGRAMDA TAKİP EDİN! @aysegulgokmencom

Kolyeler kimi zaman şık kimi zaman gösterişli duruşuyla daima ön plana çıkmaya hazır aksesuarlardandır. Bir elbisenin tamamlayıcısı konumunda da olabilir, spor bir tshirt üzerine hareket de katabilir. Genellikle bir zincir ve ucuna değerli taşlar, doğal taşlar veya tılsımlarla üretilirler. Uzunlukları değişkenlik gösterebilmektedir. Kolyeler doğal vintage bir görünümde olabilirken oldukça klasik tarzlarda da üretilebilirler. Kolyeleri tercih ederken hem tarzınıza hitap etmesi hem de vücut şeklinize uygun olması önemli bir konudur.

Son zamanlarda kullanımı oldukça yaygınlaşan kalın ve boyları kısa olan zincir kolyeler, günlük kıyafetlerin havasını değiştirmek konusunda doğru bir seçim olabilir. Tshirtlerle kullanılabileceği gibi balıkçı yaka kazakların sadeliğine de hareket katabilecek bir tasarımdır. Ancak tercihlerinizi yaparken boyun yapınızı dikkate almalısınız. Örneğin kalın ve kısa boyun şekliniz varsa bu tarz büyük kolyeler vücudunuzda kalabalık durarak görüntünüzü bozacaktır. Bu şekilde bir vücut hattınız varsa daha ince ve uzun kolyeler tercih etmeyi düşünebilirsiniz.

Yine son zamanlarda hayatımıza giren kapsül kolyeler veya kum kolyeler oldukça sevimli kolye modellerindendir. Bu tarz kolye modelleri tamamen günlük kıyafet kombinlerine yönelik tasarlanmıştır. Giyim tarzınıza en uygun renkte ve modelde olan kolyeleri seçerek görüntünüzü tamamlayabilirsiniz.

Daha minimal ve zarif görünüme sahip kolyeler kadınların vazgeçilmezlerindendir. Bu tarz kolyeler daha resmi kıyafetlerle, özel günlerde tercih edilen şık ve klasik bir elbiseyle daha uygun olabilir. Minimal kolyeler aynı zamanda sevdiklerinize hediye alırken de büyük yardımı dokunacak modellerdendir.

Kolyelerin sadece kadınlar için olduğunu söylemek elbette yanlış olacaktır. Kadınların yanı sıra erkeklerin de sıklıkla tercih ettiği aksesuarlardan biri olan kolye genellikle erkek modellerinde daha uzun ve salaş bir görüntü karşımıza çıkmaktadır. Ancak daha kısa zincir şeklinde kolyeler de erkekler için üretilmiş diğer modellerdendir.

Kolyeler gardırobunuzda mutlaka olması gereken aksesuarlardandır. Kıyafet kombininizi tamamlarken aynı zamanda tarzınızı yansıtarak farklı bir hava ve hoş görüntü elde etmenizi sağlar. Sizler için geniş yelpazede üretilmiş olan tüm kolyelerimize sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kolye Modelleri

Kolye modelleri ve renkleri tarzınız için oldukça önemli bir detaydır. Doğal, klasik, şık, sade, vintage, bohem, resmi, spor gibi farklı farklı tarzlara sahip olabilirsiniz. Tüm bu farklı tarzlar için farklı farklı tasarlanmış kolyeler vardır. Önemli olan hem vücut tipinize hem de sık tercih ettiğiniz giyim tarzınıza hitap eden ürünleri bir arada kullanmak.

Kolyeler genelde uzun kısa, incili, gümüş, altın, rose, minimal gibi modellerde üretilmektedir. Tek renk ve desensiz kıyafetlerinizde renkli modelleri tercih edebilirsiniz. Özellikle yazlık kıyafetler daha açık renkli olduğu için renk renk kolyeler muazzam bir görüntü sağlayacaktır. Bunca detayın dışında kolye seçimlerinizi sizin için anlamlı tılsımlar olarak da tercih edebilirsiniz. Çok sevdiğiniz sembolleri aksesuar olarak takmak isteyebilirsiniz. Tamamen zevk ve renk meselesi!

Kolye Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kolyeler genellikle zarif olmalarıyla bilinir ancak bu zarifliklerinin yanı sıra çok hassas ürünlerdir. Kolyelere zarafetliğini katan zincirler ve uçlarına takılan tılsımlar özellikle minimal modellerde ince yapılı olabilecekleri için çabuk deforme olabilir. Ayrıca kaliteli olmayan zincirler zamanla kararma yapabilir veya paslanabilir. Kolye seçimi yaparken karşılaşmanız muhtemel olan bu tür problemlerle karşı karşıya gelmemek için kaliteli ürünler tercih etmelisiniz.

Cildiniz hassas ise, çabuk tahriş olmaya veya kaşınma, kızarmaya meyilli ise cildinizde alerjik reaksiyon göstermeyen malzemeleri tespit edip onlardan üretilmiş kolyeleri tercih etmelisiniz. Sizi rahatsız etmeyecek malzemelerden üretilmiş kolyeyi bulduktan sonra vücut tipinize en uygun uzunlukta kolyeyi seçerek dilediğiniz gibi şık görünebilirsiniz.

Ayrıca kolye seçimi yaparken kıyafet tarzınızı göz önünde bulundurmalısınız. Sizin tarzınıza hiç hitap etmeyen veya sık kullanmadığınız tarzda bir kolye aldığınızda kombinleriniz olduğundan daha güzel durması gerekirken şıklığı bozulabilir. Mutlaka tarzınızı yansıtan modeller seçmekte ısrarcı olmalısınız. Tarzınız yanı sıra diğer aksesuarlarla kombin yapmayı düşünüyorsanız aralarındaki renk ve model uyumunu göz ardı etmemelisiniz. Kolyelerinize uygun küpelerbileklikler ve yüzükler için sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayın!

Kolye Fiyatları

Kolye fiyatları kolyenin üretildiği malzemeye göre çeşitlilik gösterebilmektedir. Altın veya gümüş gibi malzemelerden üretilmiş kolye zincirleri veya kolye tılsımları diğer malzemelere göre daha pahalı olabilir. Veya doğal taşlardan üretilmiş kolyeler de fiyat bakımından diğer kolyelerden daha yüksek fiyatlı olabilir. Tabi bu faktörlerin yanında kullanılan malzemenin ne kadar kullandığı, zincirin uzunluğu gibi konular da fiyatı etkilemektedir.

Bu tarz durumlarda pahalı ürünler tercih etmek istemiyor ancak kaliteli ürün satın almak istiyorsanız indirimleri takip etmelisiniz. Bu sayede almayı düşündüğünüz ürünü kalitesinden taviz veremden uygun fiyatlı bir şekilde satın alabilirsiniz. Kalite konusunda oldukça başarılı kolye ürünlerimizden uygun fiyatlarıyla faydalanabilir, hemen sipariş verebilirsiniz.

Kolyelere Uygun Kombin Önerileri

Kolyeler herkesin zevklerine hitap edebilecek şekilde çeşit çeşit karşımıza çıkmaktadır. Herkesin tarzının başka olması ile modada yerleşmiş olan bazı trendler vardır. Tarzlarımızı yansıtırken bunlara dikkat etmemiz gerekmektedir. Doğal taşlardan üretilmiş sade modeller için günlük bir tarz kullanabilirsiniz ancak çok salaş olmayan bir kombin tercih etmelisiniz. Örneğin bir gömlek ve bir kot pantolon tercih edebilirsiniz. Daha ışıltılı ve şık bir görüntü için iş yerlerini tercih edebilirsiniz. Resmi ve klasik giyimin hâkim olduğu iş yerlerinde kombinlerinizi tamamlayacak kolye modelleri kesinlikle gümüş ve minimal kolyelerdir. Daha büyük ve gösterişli kolyeleri sade kıyafetlerinizde kullanabilirsiniz. Deseni olmayan ve tek renk kıyafetlerinize hareket katabilirler. Yazın giyebileceğiniz renkli elbiseler için siz de renkli küçük kolyeler tercih edebilirsiniz ve kolyelerinizi bilekliklerle tamamlayabilirsiniz. Kolye ve diğer aksesuarlarınızı seçerken kıyafetlerinizle uyumlu olmasına özen göstermelisiniz. Bununla birlikte kıyafetlerinizi daha renkli göstermesi için yüzüne ve ten renginize uygun makyaj yapmayı da tercih edebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR